Web Sitesi Fiyatları | TOX Media - Tam Hizmet Ajansı

Web Sitesi Fiyatları

web sitesi fiyatları banner

 

Web Sitesi Nedir ve Fiyat Politikası Nasıl İşler

Hepimiz her gün sıklıkla bu kelimeyi duyarız. Ama web sitesi ne demek tam anlamı ile bilmiyor olabilirsiniz. Günümüzde hemen hemen her işletmenin online sitesi vardır. Buna rağmen web sitesinin gerçekte özünü anlamak biraz zor olabilir. Web sitesi nasıl oluşturuluyor, arka planda sistem nasıl işliyor, Google web sitesini nasıl tanıyor gibi sorular kafanızı karıştırıyor olabilir. Merak etmeyin yazımızın içeriğinde kafanızdaki tüm soruları silip atacak cevapları bulabilirsiniz. Ayrıca kendi web sitenizi nasıl kurabilirsiniz merak ediyorsanız da yazımızı okumaya devam edin.

web sitesi fiyatları arama butonu

Web Sitesi Nedir?

Web siteler, kendilerine has alan adı ve kendilerine ayrılan alanda paylaşım yapmaya yarar. Günümüzde kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. Bunun nedeni ise günden güne herkesin internet ortamına katılmasından kaynaklanmaktadır.

Web sitesinde yer alan bilgiler genellikle bir olayı anlatmak için kullanılan metin, resim ve videoların birleşmesi ile oluşturulur.

 

Web Sitelerinin Tarihçesi

İlk bilinen web sitesi 1991 yılında yayınlandı. Tabi ki de o zamandan bu yana web siteleri oldukça gelişti. Bunların arasında diğerlerinden belki de daha önemli olan HTML ve CSS’in devamlı gelişimidir. Sitelerin kurulumundan tasarımına kadar her noktada size yardımcı siteler ve ara yüzler mevcuttur.

 

Kendi Web Sitenizi Oluşturmalı Mısınız?

İnternet kullanımının günden güne artması ile artık daha fazla kişi veya firma kendi sitelerini kurarak dijital ortama adım atmaktadır. Web siteleri birçok farklı alanda kullanılabilmektedir. Firma tanıtımından ürün satmaya, blok aracılığıyla düşüncelerinizi paylaşmaya ya da kendi becerilerinizi kullanıcıları aktarmanıza olanak sağlar. Kişisel web sitesi nedir diye merak ediyorsanız bu siteler kişilerin online olarak kim olduklarını, yeteneklerini kısacası kişisel tüm bilgilerini göstermeye yarayan siteler olarak adlandırılabilir. Aslında kişisel Bir web sitesi özgeçmiş veya portfolyo ile benzer görevi görmektedir. Günümüzde artık birçok kişi kariyer planlaması için kişisel bir web sitesini sahiptir. Herkese kendilerine ait bir web sitesi kurmayı şiddet ve tavsiye etmekteyiz. Bu site sayesinde online varlığını geliştirebilirsiniz. Web sitesi kurmak için illa ilgisinin veya html gibi dillere aşina olmanız gerekmez. Basit bir web sitesi oluşturucu sayesinde de kolaylıkla kendimize ait bir site hazırlayabilirsiniz. Site oluşturucular herhangi bir öğeyi ya da eklentiyi sitenize kodlama yapmadan, kolaylıkla sürükleyip bırakmayla eklenebilir. Ayrıca bu süreçte sitenizi nasıl gözükeceğini hemen görebilir istediğiniz her yerde değişiklik yapabilirsiniz. Site oluşturucusu ile site yapmak istemiyor ama kodlama bilgisine de hakim değilseniz TOX Media web sitesi ajansı ile iletişime geçebilir web sitesi hizmetinden faydalanabilir, kişisel web siteleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

web sitesi türleri

 

Web Sitesi Türleri

Web sitesi oluşturmaya karar verdiyseniz mutlaka web site türlerinin neler olduğunu bilmeniz gerekir. Bu türler arasında farkların neler olduğunu anlamanız işinizi kolaylaştıracaktır. Web sitesi türleri hakkında detaylı bilgiye yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

 

Kurumsal Web Sitesi

Marka ve firmaların kitlesi ile iletişime girmesi amacıyla firmayı ya da ürünlerini tanıtmak için oluşturulan sitelere kurumsal web sitesi denir.

 

E-Ticaret Web Sitesi

E-ticaret web sitesi firmanın ürünlerini dijital ortamda satışa çıkardığı vitrinidir. Alıcı ve satıcının buluşması ve arasında alışverişi kolaylaştırmak için kurulur.

 

Blog Sitesi

Teknik bilgi gerektirmeden ilgi alanı ya da istek doğrultusunda karar verilen konu hakkında samimi dille yazı yazan insanların oluşturdukları web siteleridir. Kimi zaman günlük havası da yaratmaktadır.

 

Wordpress Web Sitesi

Wordpress web sitesi CMS yani içerik yönetim sistemidir. Bu demek oluyor ki bu tür web sitelerinde her türlü içerik yayımlanabilmektedir.

 

Web Sitesi Yapan Ajanslar

TOX Media olarak, web sitesi yapan ajanslar bünyesinde bulunmaktayız. Uzman kadromuz ile profesyonel olarak web sitesi ajans hizmeti vermekteyiz. Fiyat politikası olarak istenilen çalışmayı en uygun şekilde yapmayı hedeflemekteyiz. Web sitesi yaptıracağınız zaman web sitesi fiyatlarının değişkenlik gösterdiğini göreceksiniz. Web sitesi fiyatlarının değişkenlik göstermesinde birçok farklı etken vardır. Buna örnek vermeniz gerekirse kişisel web sitesi fiyatları ile e-ticaret web sitesi fiyatları arasındaki fark örnek verilebilir. Kişisel web sitelerinde daha az eklenti, ayar ve sayfa düzenlemede yapılırken, e-ticaret sitelerinde birçok sayfaya müdahale etmeniz gerekir. Sepet sayfasından ödeme sayfasına kadar her ayrıntıya ayar ve düzenleme yaptığınız için kişisel web sitesine göre daha pahalıya mal olacaktır.

Daha basit bir şekilde anlatmamız gerekirse kurumsal web sitesi fiyatları müşterinin istek ve talepleri doğrultusunda şekillenir. Özel yazılımlı web site fiyatları ile Wordpress site fiyatları şüphesiz ki birbirinden farklıdır.

Basit bir yolla ya kendi web sitesini kendisi yapmak isteyenler için de yapılması gereken masraflar vardır. Bu masrafların başında şüphesiz ki alan adı ve hosting ödemesi gelir. Ayrıca hazır web sitesi satın alacaksanız bile web sitesi kurulum ücreti ödemeniz gerekir.

 

Web Sitesi Kurulum Fiyatını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Web sitesi kurulum fiyatlarına karşılaştırmak için öncelikle nasıl bir web sitesi istediğinize ve sitenin özelliklerine karar vermeniz gerekir. Ayrıca web sitesi yapılırken SEO çalışması yapılıp yapılmayacağı da fiyatları etkiler. Hazır şablonu Bir web sitesi ile özel yazılımlara sahip web sitesini kıyaslamak doğru değildir. Basit bir örneklendirme ile anlatmak gerekirse 2500 TL’den başlayan fiyatlara hazır web sitesi paketleri satın alabileceğiniz gibi daha donanımlı ve kurumsal web sitesi de yaptırabilirsiniz. TOX Media olarak tüm müşterilerimize önerdiğimiz ve aslında site kurulumu için çok önemli olan SEO çalışmasını da aynı anda yürütmeniz size fayda sağlayacaktır. Web sitesi kurulumu yaptırırken Seo paketleri hakkında da bilgi almalısınız. Web siteniz için alacağınız ceo hizmeti sitenizin daha hızlı bir şekilde büyümesine olanak sağlar. İster kurumsal SEO, ister standart web site Seo, isterseniz de e-ticaret SEO çalışması yaptırabilirsiniz. Alacağınız Seo hizmet paketine karar verirken çalışmış olduğunuz ajansla konuşmalı size en uygun paket ve yöntemi seçmelisiniz.

 

internet sitesi fiyatları

 

Wordpress Site Kurma Ücreti

Wordpress site kurmaya karar verdiyseniz öncelikle alan adı, hosting ve SSL sertifikası satın almanız gerekmektedir. Bu alım işlemleri tamamlandıktan sonra Wordpress eklentisi siteyi yüklenir. Bu işlemden sonra ister ücretli bir Wordpress teması isterseniz de ücretsiz bir Wordpress teması edinerek yüklemesini sağlayabilirsiniz. Tema yükleme adımı tamamlandıktan sonra hazır Bir web sitesi ile karşılaşırsınız. Gerekli ayar ve düzeltmelerin yapılmasının ardından içerik girişi yaparak sitenize ilerletebilirsiniz. Bu kadar kolay gibi gözükse de kodlama bilgisine çok ihtiyacınız olmadığı halde gerekli ayarlarını ve eklenti yönetiminin nasıl yapıldığını bilmiyorsanız site kurmak oldukça fazla zamanınızı alabilir. Web sitesi yaptırma fiyatları size makul gelmediği için ya da istediğiniz için adım attığınız bu yolda çok dikkatli olmanız gerekir. Kodlama gerekmese de yapılan en ufak bir hata sitede geri dönüşü olmayan sonuçlar doğurabilir.

Bu adımlar ile uğraşmak istemiyorsanız ya da profesyonel anlamda destek almak istiyorsanız bizleri arayabilir profesyonel web sitesi fiyatları hakkında ya da ortalama web sitesi fiyatları hakkında detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

 

Web Sitesi Ek Bileşenleri Nelerdir?

Web sitesi hakkında aslında bilmeniz gereken en önemli şeylerden biri alan adı ve hosting kavramlarıdır. Yanlış tercih edilen ve web hosting internet sitesi açmam maliyetleri açısından gereksiz ve boşa yapılmış harcama olur. Hosting tercih ederken içerdiği özellikleri incelemeli ve size en uygun olan hosting paketini tercih etmelisiniz.

 

Web Hosting

Web sitelerini barınacakları bir alan verip onların online olarak görüntülenmelerini sağlayan parametredir. Daha açık şekilde anlamanız için Web sitesinin arka planında yer alan bilgileri, tema ve görselleri içinde depolayan sunuculara web hosting denir. Sunucunuz sitenize girmek isteyen kişilerin ekranında sitenizin görüntülenmesini sağlar. Site kurarken Bir web hosting almanız gerekir.

 

Domain

Sitenizin internetteki gözüken adresine domain denir. Domain adı sayesinde siteniz online olarak daha kolay tanınır. Tercih ettiğiniz domain adı site içeriğini yansıtıyor ise akılda kalıcılığı da arttırır. Domain adları parmak izine benzer. Size ait olan alan adı sadece sizde bulunur. Herhangi bir başka kişi sizin alan adınızı alamaz.

 

 

Daha fazla bilgi ve teklif almak için iletişime geçin:

Serhat Mert 

0 506 328 72 97

serhatmert@toxmedia.net